Види бетону

   Що таке бетон загалом відомо усім, це конструкційний будівельний матеріал, без якого важко собі уявити не лише більшість будівельних робіт, але взагалі наш світ. Просто кажучи бетон — це штучний камінь, який виходить шляхом затвердіння маси з терпкої речовини — у більшості випадків це цемент, наповнювача — в звичайному бетоні це пісок і щебінь, і звичайно води. Також бетон може містити різні добавки, застосування яких визначається необхідним кінцевим результатом або умовами ведення робіт з бетоном. Спробуємо розібратися якими якостями і властивостями повинен володіти бетон і які бувають види цього незамінного будівельного матеріалу.

Терпка речовина і призначення

   Усі бетони діляться по використовуваній в них терпкій речовині, найзвичніше і поширеніше з яких це звичайно цемент. Але окрім цементного, бетон так-же може бути силікатним — на основі вапна, гіпсовий — відповідно терпка речовина гіпс, полімерний — на основі смоли, такі бетони можуть застосовуватися в різному агресивному середовищі, і різні спеціальні — де застосовується наприклад рідке скло і такий бетон може бути жаростійкий або кислотостійкий. А ось за призначенням бетони можна поділити на гідротехнічний — для гребель, каналів, мостів і так далі, звичайний — для різних залізобетонних конструкцій, бетон для підлог, дорожніх покриттів і спеціальні бетони — наприклад жаростійкий, кислотостійкий і так далі. Залишається сказати про основні властивості якими і характеризується бетон — це клас і марка бетону. Клас бетону розраховується виходячи з щільності на стискування і позначається буквою «B« і цифрами, основний діапазон від «B7.5″ до «B40«. Тобто бетон наприклад класу «B30″ витримує тиск в 300 кгс (кілограм-сила)  / кв.см (на квадратний сантиметр) плюс коэффицент варіації 13,5 %% і отримуємо середню щільність десь 390 кгс/кв.см, що відповідає найближчій марці бетону M400. Тобто марка бетону позначається буквою « і цифрами, основний диапозон від M100 до M500

   Також не варто забувати що бетон набирає міцність не відразу, а поступово. Через тиждень бетон набирає 70%% міцності, а приблизно через 28 днів — розрахункову міцність, через півроку стає ще міцніше. Інші характеристики бетону це міцність на вигин, водонепроникність і морозостійкість, правда в приватному будівництві ці показники часто відходять на другий план.

 Щільність бетону

   Увесь бетон в першу чергу можна розділити по щільності або масі на кубічний метр. Особливо легкий бетон має щільність менше 500 кг на кубічний метр. Сюди в першу чергу відноситься Комірчастий (рус. «Ячеистый») бетон, який отримують спеціальними способами і для більшості він відоміший не як звичайний бетон, а як наприклад газобетонні блоки. Також особливо легкі бетони можуть застосовуватися в різних конструкціях як теплоізоляційний шар або як тепло або жаро захист для різного устаткування.

   Просто легкий бетон у якого щільність складає від 500 до 1800 кг на кубічний метр, виготовляють із застосуванням різних пористих наповнювачів, наприклад керамзиту. Головні переваги це звичайно хороші теплоізоляційні властивості і невелика маса.

   У важкому бетоні в якості заповнювача використовується як правило щебінь або гравій і він має щільність від 1800 до 2500 кг на кубічний метр. Тобто це якраз і є найзвичніший бетон з якого заливають фундаменти, поли, перекриття, різні конструкції і так далі.

І є ще особливо важкий бетон, щільність якого більше 2500 кг на кубічний метр і відповідно для нього використовується наприклад залізна руда.

   Отримати консультацію, замовити і придбати якісний товарний бетон та будівельні розчини за ціною виробника з доставкою в зручний для Вас час в Києві та області можна за телефонами (067)708-55-11, (097)403-84-01.